Autoritetet pakistaneze thanë sot se një tren i pasagjerëve ka goditur një mjet transportues në Rahim Jar Kan në jug të vendit, duke lënë 16 të vdekur dhe 78 të plagosur.

Sipas Dr. Javed Ahmed, i cili është kujdesur për të lënduarit, disa prej tyre janë në gjendje kritike.