Në fshatin Dorëz, komuna Pezë, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit mes dy kushërinjve, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi E.K, i cili është transportuar menjëherë për ndihmë mjekësore.

Autori i plagosjes shtetasi F.K, aktualisht ndodhet i shoqëruar në Polici.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.