Filmi që nga 20 dhjetori në kinematë botërore “Disney” dhe “Lucasfilm” kanë publikuar trailerin e kapitullit të nëntë të filmit “Star Wars”, kështu duke zbuluar edhe titullin e projektit. Ky kapitull titullohet “Star Wars: The Rise of Skywalker” dhe pritet të dal më 20 dhejtor në kinema, përcjellë rtv21.tv “Star Wars 9” do të përfundojë trilogjinë e re të sagës të krijuar nga George Lucas, duke u përqendruar te beteja finale mes Urdhrit të Parë, të drejtuar nga Lideri Suprem Kylo Ren dhe Rezistencës, që përfshin Jedi Rey, Finn dhe pilotin kurajoz Poe Dameron./21Media