De’Aaron Fox ka shkruar historinë mbrëmë në fitoren e Sacramento Kings me rezultat 146-115 kundër Atlanta Hawks.
 

Në moshën 20 vjeçare, De’Aaron Fox arriti (31 pikë, 10 Rebounds, 15 asiste) duke u bërë lojtari më i ri në histori të NBA që realizon 30+ pikë, 10+ Rebounds EB, 15+ asiste në një ndeshje.

Dy lojtarë e kanë bërë këtë në moshën 21-vjeçare: Magic Johnson (33 Pikë, 15 Reb, 17 Ast) më 29 mars 1981 dhe Michael Jordan (35 Pikë, 14 REB, 15 AST) më 14 janar të vitit 1985.