Favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon Autori: Lajmi.net Lajme futbolli, Liga e Kampionëve, Sport23:59, 4 September 2018 Shorti për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve është hedhur dhe kompeticioni do të startojë më 18 shtator.
 

Liga e Kampionëve është kompeticioni më prestigjioz në planet, kompeticion ky në të cilin garojnë top skuadrat e Evropës.

Në një listë të publikuar nga “oddschecker”, janë dhënë favoritët për të triumfuar në LK.

Befasi është Manchester City në vendin e parë.