Donis Avdijaj është shumë afër marrëveshjes me skuadrën turke, Trabzonspor, raporton Insporti.com.Avdijaj dje ka udhëtuar në mesnatë për në Turqi për të kompletuar transferimin e tij.Mediet turke raportojnë se zyrtarzimi i transferimit të tij pritet të bëhet gjatë ditës së sotme, pasi të komplentohen të gjitha dokumentet.Po ashtu mediet turke raportojnë se ai do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me një pagë prej 250 mijë euro në vit.Ish futbollisti i Schalke 04 për Williem II sezonin e kaluar ishte paraqitur në 19 ndeshje duke shënuar 8 gola dhe dhuruar gjashtë asistime.