Shorti për fazën e dytë të Ligës së Kampionëve, u hodh në Nyon të Zvicrës dhe ndër tetë çiftet e së tetës së finales së Ligës së Kampionëve janë disa duele fenomenale.
 

Shumë kapinë të Evropës takohen ndërmjet vete, kurse Xherdan Shaqiri, do të duelojë, pikërisht me ekipin ish ekipin e tij, Bayernin, shkruan Insporti.

Palët e së tetës së finales janë:

Schalke vs Man City

Atletico Madrid vs Juventus

Manchester United vs PSG

Tottenham vs Borussia Dortmund

Lyon vs Barcelona

Roma vs Porto

Ajax vs Real Madrid

Liverpool vs Bayern Munich