Organizatorët e duelit të madh të peshës së rëndë mes kampionit të botës, amerikanit Deontay Wilder dhe sfidantit britanik Tyson Fury, kanë bërë me dije shumën që do të përfitojnë dy boksierët e pamposhtur nga kjo sfidë.

Deontay Wilder do të përfitojë 14 milionë diollarë kurse Tyson Fary 10 milionë dollarë, raportojnë mediat angleze.

Sfida e madhe e boksit në mes Tayson Faryt dhe Deontay Wilder përfundoi pa fitues.

Ishte befasuese për të gjithë se si Fury arriti t’i bëj ballë “bomberit të bronztë” për 12 raunde, madje edhe pas nokautit të pësuar në raundin e fundit.