Një lajm i mirë vjen për të gjithë personat e “çmendur” pas telefonave Iphone.

Apple po parashikon që të ulë ndjeshëm çmimin e telefonit iphone x.

Sipas analistit të “International Securities”, Ming-Chi Kuo, Apple po planifikon të ulë çmimin deri në 300 dollarë.

iPhone X doli në shitje për një vlerë prej 999 euro, dhe ka qenë shumë i shtrenjtë për shumë njerëz.

Pritet që në muajt në vijim gjenerata e re e iphone x të vojë me një ekran të ri prej 5.8 inç, një iPhone X Plus më të madh prej 6.5 inç dhe një iPhone 6.1 me 6.1 inç.

Çmimet priten për të jenë 800 $, 900 $ dhe 600 $.

Kjo luhatje e çmimi vjen për faktin se apple ka reduktuar shpenzimet e prodhhimit të telefonave inteligjentë.